Nawiązując połączenia SSH ze starszymi urządzeniami można często napotkać na komunikat „no matching key exchange method found„. Problemem spowodowany jest używaniem przez starsze/niezaktualizowane urządzenia przestarzałych algorytmów szyfrowania.
Nawiązując połączenia SSH ze starszymi urządzeniami można często napotkać na komunikat „no matching key exchange method found„. Problemem spowodowany jest używaniem przez starsze/niezaktualizowane urządzenia przestarzałych algorytmów szyfrowania.
Korzystając na co dzień z testowej wersji systemu Debian można cieszyć się nowszymi wersjami pakietów. Używanie wersji testowej niesie za sobą również możliwość pojawienia się pomniejszych błędów, które trzeba rozwiązać.
Jednym z takich przypadków są ostrzeżenia o braku firmware (szczególnie non-free) zgłaszanego podczas aktualizacji linuksowego kernela.
Wraz z wydaniem Debiana w wersji 9 używanie pliku rc.local zostało uznane za przestarzałe a jego obsługa została wyłączona. W przypadku tradycyjnych użytkowników systemu Linux oraz administratorów, którzy nadal zamierzają go używać istnieje sposób na przywrócenie jego funkcjonowania za pomocą SystemD.
Kontrolery DELL PowerEdge RAID Controller (PERC) do działania wykorzystują najczyściej układy LSI (Avago/Broadcom). Do monitorowania parametrów SMART dysków twardych można wykorzystać standardowe narzędzia dostępne w systemach Linux, wchodzące np. w skład pakietu smartmontools.
Wraz z pojawieniem się 14 generacji serwerów PowerEdge, DELL wprowadził do sprzedaży nową wersję kontrolerów PERC H740P. W porównaniu do poprzedniej generacji H730, nowa seria została wyposażona w 8GB pamięci, co jest znaczącą zmianą w porównaniu do 2 GB spotykanych w starszych kontrolerach. Ze względu na fakt że nowe urządzenia zostały wprowadzone do sprzedaży dość niedawno, do pełnej obsługi w systemie Linux wymagana jest aktualna wersja jądra systemowego (4.11 lub nowsza). Kontroler PERC H740P, może być również obsługiwany w starszych systemach (w tym w Debianie 9 z domyślnym kernelem 4.9.0-6), jednakże wymaga to trochę dodatkowej pracy ze strony administratora.
Administrując systemami Linux, zarządzając sieciami czy firmowymi firewallami, często tworzy się listy zawierające adresy IP. Listy tworzone są w rozmaitych celach np. blokowania ruchu. Z czasem rozrastają się do coraz większych rozmiarów. Potrzeba ich manualnego posortowania stałoby się zbyt czasochłonna. Aby uporządkować adresy IP można skorzystać z linuksowego polecenia sort.