Artykuły w kategorii: Serwery

Supermicro

Supermicro – generowanie licencji umożliwiającej aktualizację BIOS z poziomu IPMI

Administratorzy posiadający styczność z serwerami Supermicro spotkali się na pewno z opcją aktualizacji BIOSu z poziomu IMPI. W starszych wersjach IMPI opcja ta wymagała dodatkowych licencji. Bez posiadania odpowiedniej licencji aktualizacji BIOSu trzeba było przeprowadzać za pomocą zmodyfikowanego obrazu FreeDOS. Jakiś czas temu odkryto algorytm w jaki sposób samodzielnie wygenerować licencję niezbędną do aktywacji aktualizacji BIOS z poziomu IPMI.

Więcej ...

Supermicro BIOS Błąd AB

Supermicro – błąd AB

„Pluskwa milenijna” uaktywniła się w niektórych seriach płyt głównych Supermicro z 20 letnim opóźnieniem 😉 Serwery funkcjonują oczywiście normalnie do puki nie ma potrzeby dokonania zmian w ustawieniach BIOS. Okazuje się, że gdy data systemowa wskoczy do 2021 roku, zamiast ustawień BIOS zobaczymy niebieski ekran z kodem AB. Problem można rozwiązać na kilka sposobów.

Więcej ...

DELL-EMC logo

Odczyt atrybutów SMART dysków twardych z DELL PERC

Kontrolery DELL PowerEdge RAID Controller (PERC) do działania wykorzystują najczyściej układy LSI (Avago/Broadcom). Do monitorowania parametrów SMART dysków twardych można wykorzystać standardowe narzędzia dostępne w systemach Linux, wchodzące np. w skład pakietu smartmontools.

Więcej ...