Artykuły w kategorii: Mobile

aero2

Nokia 5800 jako modem dla Aero2

  • Konrad Kowalski
  • 29/04/2012
  • Mobile

W dniu wczorajszym postanowiłem udać się do salonu Sferii w celu odebrania karty SIM, Aero2 umożliwiającej korzystanie z darmowego internetu. Od razu odradzam wizytę na ulicy Dzielnej, tłumy ludzi, jeden pracownik (pewnie przez weekend) informujący na 2 godziny przed zamknięciem lokalu, że nie zdąży obsłużyć wszystkich zainteresowanych.

Więcej ...

Modem GSM

Nokia 5800 jako modem GSM (Linux)

  • Konrad Kowalski
  • 19/06/2010
  • Linux

Większość użytkowników telefonów Nokia zapewne wie, że spora część urządzeń mobilnych tego fińskiego koncernu umożliwia ich wykorzystanie jako modemu GSM dla komputera, zapewniając nam dostęp do mobilnego internetu.

Więcej ...

Sports Tracker

Nokia Sports Tracker

Nadeszła wiosna, za oknem coraz lepsza pogoda i coraz lepsze warunki do uprawiania sportu. Inżynierowie z Finlandii też to zauważyli i wypuścili nową wersję znakomitego programu – Nokia Sports Tracker (teraz jest to już niezależny od Nokii program) umożliwiającego na zebranie w prosty sposób informacji na temat naszych treningów.

Więcej ...

Klawiatura ekranowa w Nokii 5800 Express Music

Klawiatura ekranowa w Nokii 5800 Express Music

Podczas korzystania z wielu aplikacjach czy gier napisanych w Javie dla Symbiana w wersji 5, zazwyczaj domyślnie włączona jest klawiatura ekranowa. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie zajmowała ona prawie połowy ekranu telefonu, w znacznym stopniu ograniczając nam komfortowe używanie takiej aplikacji.

Więcej ...