Artykuły w kategorii: Hpe aruba networks

hpe procurve aruba networks

HPE/Aruba – Module/Configuration mismatch

Przełączniki modularne HPE/Aruba umożliwiają użytkownikom szerokie możliwości konfiguracji. Kompatybilne moduły sieciowe hot-swap można przekładać w dowolnym czasie podczas działania przełącznika. Należy jednak pamiętać o konfiguracji znajdującej się w przełączniku. Zamiana modułów różnego typu w obrębie jednego slotu może skończyć się niepowodzeniem.

Więcej ...

hpe procurve aruba networks

Resetowanie hasła administratora w HP MSM765 zl Premium Mobility Controller

HP MSM765 zl Premium Mobility Controller to kontroler służący do tworzenia oraz zarządzania sieciami WLAN. Kontroler w formie modułu można zainstalować np. w przełącznikach HPE/Aruba serii 5400. Kontroler można konfigurować zdalnie z poziomu wbudowanego CLI (wiersza poleceń, łącząc się np. poprzez SSH na adres IP modułu), wbudowanego interfejsu WWW lub poprzez CLI przełącznika, w którym został zainstalowany (dostęp do linni poleceń modułu z poziomu przełącznika).

Więcej ...

hpe procurve aruba networks

Aktywacja SSL (HTTPS) dla WebUI w przełącznikach HP ProCurve / Aruba

Dla miłośników zarządzania switchem przez WebUI w przełącznikach HP Procurve i Aruba aktywacja protokołu HTTPS, jest czynnością obowiązkową. Zarządzanie switchem poprzez nieszyfrowane połączenia HTTP nie jest najrozsądniejszym pomysłem. W celu zabezpieczenia połączenia dobrym pomysłem jest aktywacja SSL/HTTPS, aby to zrobić należy w kilku krokach wygenerować odpowiednie certyfikaty.

Więcej ...

hpe procurve aruba networks

Konfiguracja protokołu SNMPv3 w przełącznikach HP ProCurve / Aruba

Simple Network Management Protocol (SNMP) to rodzina protokołów sieciowych szeroko wykorzystywana do zarządzania oraz monitorowania urządzeń sieciowych tj. routery, przełączniki czy serwery. Istnieją trzy wersje protokołu SNMP. Pierwsza wersja SNMPv1 zaprezentowana została w 1988 roku. Nowsze wersje SNMPv2c i SNMPv3 wprowadziły wiele ulepszeń w kwestii wydajności oraz bezpieczeństwa. Ze względu na obsługę uwierzytelniania oraz szyfrowania transmisji, wersja SNMPv3, wydaje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Konfiguracji SNMPv3 na przełącznikach HP ProCurve / Aruba można dokonać z poziomu CLI.

Więcej ...

hpe procurve aruba networks

Aktywacja Jumbo Frames na przełącznikach HP Procurve / Aruba

Maximum Transmission Unit (MTU) to rozmiar największego datagramu (w bajtach), który można przekazać przez warstwę protokołu komunikacyjnego. Między dwoma hostami IP w celu uniknięcia fragmentacji. W momencie otrzymania przez urządzenie sieciowe fragmentu większego od rozmiaru MTU jest dzielony na mniejsze fragmenty lub odrzucane. Historycznie maksymalna wielkość ramki Ethernet wynosiła 1500 bajtów. Ramki większe od tego rozmiaru były nazywane jumbo frames.

Więcej ...