Artykuły w kategorii: Supermicro

Supermicro

Supermicro – generowanie licencji umożliwiającej aktualizację BIOS z poziomu IPMI

Administratorzy posiadający styczność z serwerami Supermicro spotkali się na pewno z opcją aktualizacji BIOSu z poziomu IMPI. W starszych wersjach IMPI opcja ta wymagała dodatkowych licencji. Bez posiadania odpowiedniej licencji aktualizacji BIOSu trzeba było przeprowadzać za pomocą zmodyfikowanego obrazu FreeDOS. Jakiś czas temu odkryto algorytm w jaki sposób samodzielnie wygenerować licencję niezbędną do aktywacji aktualizacji BIOS z poziomu IPMI.

Więcej ...

Supermicro BIOS Błąd AB

Supermicro – błąd AB

„Pluskwa milenijna” uaktywniła się w niektórych seriach płyt głównych Supermicro z 20 letnim opóźnieniem 😉 Serwery funkcjonują oczywiście normalnie do puki nie ma potrzeby dokonania zmian w ustawieniach BIOS. Okazuje się, że gdy data systemowa wskoczy do 2021 roku, zamiast ustawień BIOS zobaczymy niebieski ekran z kodem AB. Problem można rozwiązać na kilka sposobów.

Więcej ...

Supermicro

Reset hasła Supermicro IPMI za pomocą IPMICFG

Intelligent Platform Management Interface (IPMI) to pewnego rodzaju interfejs pozwalający na zdalne zarządzanie systemami komputerowymi oraz monitorowanie ich pracy. Z IPMI możemy często spotkać się w rozwiązaniach serwerowych Supermicro. W tym artykule nie będę rozpisywał się o możliwościach tego rozwiązania, a skupię się na bardziej przyziemniej sprawie – resecie zapomnianego hasła Administratora do konsoli WWW w IPMI Supermicro.

Więcej ...