Zmiany na blogu

Avatar photo
Aktualizacja

W ostatnim czasie znalazłem wreszcie czas na prowadzenie bloga. Pierwszym zauważalnym skutkiem pracy jest jak pewnie zauważyliście totalna przebudowa bloga i jego częściowa reorganizacja. Mam nadzieje, że zmiany poszły w dobrym kierunku i nowa odsłona serwisu również przypadnie wam do gustu.

W najbliższych dniach możecie spodziewać się również nowych artykułów.

Oprócz przebudowy, zmiany skórki itp. rzeczy w nocy 28/11/2009 został również przeniesiony serwer na którym hostowany jest blog do innego Data Center (w Maidenhead). Wiązało się to ze zmianą IP serwera i zmianą DNSów domeny. Dlatego mogliście mieć chwilowe problemy z dostępem do bloga.

Przy zmianie IP i przenosinach miałem też pierwszą styczność z supportem w PCSmartHosting. Nigdy wcześniej nie miałem takiej potrzeby i jestem miło zaskoczony – wszystko odbyło się sprawnie i szybko bez żadnych problemów. Serwer został przeniesiony tego samego dnia w którym skontaktowałem się z suportem.

Płacąc za najtańszą opcję serwera VPS z wirtualizacji XEN (5 funtów miesięcznie) w wersji Unmanaged (bez wsparcia technicznego) mogłem spodziewać się różnych rzeczy – a tu taka niespodzianka 😉

Serwer VPS obsługiwany jest teraz przez nowocześniejszy sprzęt niż było to ostatnio – Intel(R) Core(TM) i7 CPU 920 (kiedyś pracował na Quad Core), DDR3 RAM, RAID10.

Pierwszą odczuwalną zmianą data center jest znaczący spadek transferu przychodzącego RX. Innych zmian pewnie nie odczuje bo serwery zawsze działały stabilnie i pewnie będą tak działać dalej.

Po przenosinach dostałem też dostęp do nowego panelu kontrolującego VPS (SolusVM) – jako, że staje się on coraz popularniejszy (chodź nigdy wcześniej nie widziałem jego wersji demo) wśród firm hostingowych w późniejszym terminie napisze jmałą recenzję aby przedstawić wam jego możliwości.

Na zakończenie mogę wam podać małą ciekawostkę – większość serwisów whois i geoIP podaje, że serwer znajduje się w USA 😀 mimo, że stoi w Wielkiej Brytanii niedaleko Londynu.

Warto przeczytać

Brak powiązanych artykułów

Dodaj komentarz