Klawiatura ekranowa w Nokii 5800 Express Music

Avatar photo
Klawiatura ekranowa w Nokii 5800 Express Music

Podczas korzystania z wielu aplikacjach czy gier napisanych w Javie dla Symbiana w wersji 5, zazwyczaj domyślnie włączona jest klawiatura ekranowa. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie zajmowała ona prawie połowy ekranu telefonu, w znacznym stopniu ograniczając nam komfortowe używanie takiej aplikacji.

Problem wydaje się niewielki i prosty w rozwiązaniu. Byłby taki gdyby nie dość skrzętnie ukryta opcja pozwalająca na szybkie włączenie/wyłączenie wirtualnej klawiatury. Powoduje to często, że wiele osób nie może jej po prostu znaleźć 🙂

Aby móc zarządzać klawiaturą ekranową w Nokii 5800 Express Music musimy przejść w głównym menu telefonu: Ustawienia -> Menedżer aplik. -> Zainstal. aplik.

Teraz wybieramy aplikację dla której chcemy wyłączyć/włączyć wirtualną klawiaturę a następnie klikamy w Opcje -> Zestaw ustawień.

Po wykonaniu tego kroku rozwinie się nam pokaźna lista ustawień, odnajdujemy pozycję Klawiatura ekranowa i możemy wybrać interesującą nas opcję (np. Wyłącz – wyłączy nam całkowicie klawiaturę ekranową). Do wyboru jest ich kilka:
– Wyłącz
– Klawisze gier i nawig.
– Tylko klawisze nawig.

Aplikacja z włączoną klawiaturą ekranową i bez klawiatury ekranowej

Aplikacja z włączoną klawiaturą ekranową i bez klawiatury ekranowej

Warto przeczytać

Brak powiązanych artykułów

Dodaj komentarz