OVI Mail – darmowe konto pocztowe od Nokii

Avatar photo
  • Konrad Kowalski
  • 21/09/2009
  • Mobile
  • 0 komentarzy
OVI Mail

Dzisiejszym artykułem postanowiłem rozpocząć mały przegląd usług oferowanych przez Nokię dla swoich użytkowników.

Pierwszą z usług, która trafiła pod lupę jest OVI Maildarmowe konto e-mail przeznaczone do użytkowania na komputerze czy bezpośrednio w telefonie komórkowym.

Nokia w ramach Ovi Mail oferuje nam skrzynkę pocztową o pojemności 1GB. Nie jest to może jakaś ogromna przestrzeń, ale moim zdaniem jest ona w zupełności wystarczająca. W końcu usługa została z myślą o użytkownikach telefonów komórkowych, którzy rzadko ściągają na swoje telefony załączniki o dużych rozmiarach ze względu na spore ceny transmisji danych u operatorów GSM. Do normalnego użytkowania na pewno 1 GB nam wystarczy.

Warte odnotowania jest również, że na naszą skrzynkę nie trafiają żadne reklamy (mam tam konto od ponad 4 miesięcy i nie dostałem od tamtej pory ani jednej „niechcianej” wiadomości). Do tego otrzymujemy atrakcyjny adres w domenie ovi.com ([email protected])

Dodatkowo nasze konto pocztowe ma zapewnioną ochronę antywirusową i antyspamową.

Jedynym mankamentem dla polskiego użytkownika jest brak interfejsu w naszym języku. Jednakże Ovi Mail jest usługą cały czas rozwijaną i unowocześnianą co może sugerować że pewnie niedługo doczekamy się polskiego interfejsu.

Aby móc zacząć korzystać z usługi należy posiadać konto OVI lub takie utworzyć rejestrować się na stronie https://mail.ovi.com/r/login lub bezpośrednio na http://www.ovi.com.

Opis konfiguracji konta pocztowego OVI Mail w telefonie komórkowym przedstawię już niebawem.

Poniżej przedstawiam kilka zdjęć jak prezentuje się OVI Mail:

OVI Mail - interfejs WWW

OVI Mail - interfejs WWW

OVI Mail w Nokia Messaging i widoku Wiadomości

OVI Mail w Nokia Messaging i widoku Wiadomości

Warto przeczytać

Dodaj komentarz